FERMACELL

GmbH(Sp. z o.o.) Oddział w Polsce
Producent oraz dystrybutor płyt gipsowych, gipsowo - włóknowych

Uniwersalne płyty gipsowo-włóknowe fermacell są materiałem budowlanym o dużej wytrzymałości, odpornym na działanie wilgoci, stabilnym akustycznie, a zarazem całkowicie bezpiecznym z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej.

Dzięki optymalnej strukturze surowców uzyskuje się płyty o znakomitych właściwościach mechanicznych, stosowane zarówno do prac wykończeniowych, jak i konstrukcyjnych. Wytrzymałość, twardość i sztywność płyt umożliwia także znaczną, w porównaniu z innymi technologiami, redukcję łączników i elementów konstrukcyjnych.

Dodatkowo produkty fermacell nadają się do gięcia na mokro, co pozwala wykonać najbardziej skomplikowane aranżacje wnętrz.


Płyty gipsowo-włóknowe najczęściej wykorzystuje się do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych, przy zabudowach poddaszy, przy sufitach podwieszanych oraz na podłogach (jako suchy jastrych), czyli w miejscach zastosowania tradycyjnych wylewek.

Płyty gipsowo-włóknowe fermacell, wykorzystywane w systemie suchej zabudowy, należą do lekkich technologii budowlanych. Największymi zaletami tego rozwiązania, w odniesieniu do domów energooszczędnych, są szerokie możliwości konstrukcyjne, trwałość, wysoka odporność na wilgoć i ogień, niskie koszty w porównaniu do innych rozwiązań oraz kapitalna jakość wykańczanych powierzchni przy minimalnym nakładzie pracy. Dodatkową zaletą jest krótki czas robót wykonawczych i duża łatwość przebudowy w późniejszym okresie (np. po kilku latach).

Natomiast wyeliminowanie prac mokrych pozwala na wznoszenie budynków nawet w okresach zimowych.


Dane kontaktowe